Wizyta przygotowawcza w ramach programu Erasmus+

W dniach 9-13 kwietnia 2024 r. przedstawiciele naszej szkoły odbyli intensywną wizytę przygotowawczą w ramach realizowanego projektu „Szkoła Młodych Patriotów” w ramach programu Erasmus+ współfinansowanego przez Unię Europejską. Do Grecji do miejscowości Leptokaria udała się pani dyrektor Hanna Kołodziej, pani wicedyrektor Katarzyna Wojcieszek oraz pani Aneta Pierzyna. Grecja powitała naszych nauczycieli słoneczną pogodą i zachwyciła pięknem zabytków.
Celem wizyty przygotowawczej było omówienie warunków i regulaminu realizacji działań, podpisanie umowy o partnerstwie, dopracowanie szczegółów mobilności uczniów i nauczycieli pod względem merytorycznym oraz sprawdzenie warunków pobytu dla przyszłych uczestników projektu. Ponadto przedstawiciele naszej szkoły zapoznali się ze strukturą dydaktyczną greckiej szkoły partnerskiej.
W ramach projektu „Szkoła Młodych Patriotów” w maju do Grecji wyjedzie 30 uczniów i 5 opiekunów. Głównymi celami projektu jest podniesienie poziomu aktywności obywatelskiej oraz komunikatywności w zakresie języka angielskiego u uczestników, a także zachęcenie do aktywnej nauki języka angielskiego, budowanie dialogu międzykulturowego, wyrównanie szans młodzieży z terenów wiejskich, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, stworzenie realnych sytuacji do komunikowania się w języku angielskim, poznanie innej kultury, propagowanie tolerancji i poszanowania tradycji innych narodów.