I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ”English Dictation Test”

W dniu 23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, w którym udział wzięło 41 uczniów z klas 5 i 6 z 15 szkół podstawowych z: Osjakowa, Siemkowic, Ruśca, Skrzynna, Wierzchlasa, Mierzyc, Toporowa, Rudy, Bieniądzic, Sieńca, Rychłocic, Ostrówka, Drobnic, Wielunia – SP nr 2 i SP nr 4.
Konkurs polegał na napisaniu dyktanda w języku angielskim i uzupełnieniu 40 wyrazów, które okazały się nie lada wyzwaniem dla naszych uczestników.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maksymilian Kozieł (5A), Laura Wypchło (6A) i Nikodem Wilmański (6B).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a pięć pierwszych miejsc otrzymało nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsora konkursu – Szkołę Języków Obcych Sparrow. Nagrodą za pierwsze miejsce jest voucher do wykorzystania na kurs językowy w Szkole Języków Obcych Sparrow.
🏆Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:🏆
🥇1. miejsce: Zofia Jankowska (SP Bieniądzice)
🥈2. miejsce: Lena Gawlak (SP Ruda)
🥉3. miejsce: Nikodem Wilmański (SP Osjaków)
🏅4. miejsce: Julia Wąsowska (SP nr 2 w Wieluniu)
🏅5. miejsce: Szymon Chudzik (SP nr 4 w Wieluniu)
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do następnych edycji konkursu – dyktanda w przyszłości.
Organizatorami konkursu były: p. Magdalena Betka i p. Paulina Radwańska.