Spektakl „Doktor i jego zwierzęta”

„Był sobie kiedyś doktor… na pozór niczym nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym – rozumiał mowę zwierząt. Tak można by rozpocząć naszą kolejną wycieczkę do niezwykłej krainy wyobraźni, jaką jest teatr…”

25 kwietnia 2024 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami wybrali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na przedstawienie teatralne pt. „Doktor i jego zwierzęta”. Spektakl był przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy stanęli na wysokości zadania przyciągając uwagę dzieci swoimi strojami, humorystycznymi scenkami oraz wesołymi piosenkami. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem śledzili przygody doktora, który w otoczeniu swoich przyjaciół wybrał się w podróż do Afryki, by tam leczyć chore małpki. Pomimo licznych niebezpieczeństw, które czyhały na nich podczas podróży przez morze i w czasie wędrówki przez dziką dżunglę udało im się szczęśliwie dotrzeć na miejsce i pomóc chorym zwierzętom. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej dzieci miały okazję wejść do teatralnego świata, w którym wszystko jest możliwe.