Marsz z okazji Świąt Majowych

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. 1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą, 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r.
26 kwietnia 2024 r. społeczność szkolna nietypowo uczciła zbliżające się Święta Majowe. Uczniowie i nauczyciele przeszli w biało-czerwonym marszu od bram szkoły, ulicami miasta do Gminnego Ośrodka Kultury. Na scenie, w pobliżu rzeki Warty chór szkolny pod batutą pani Ewy Drewicz zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych, a członkowie Samorządu Szkolnego przypomnieli jak ważne dla każdego Polaka są tożsamość narodowa i miłość do kraju.
Było to prawdziwe przeżycie, okazja by uświadomić sobie znaczenie słów „ojczyzna” i „patriotyzm”. Nastrój radosnego świętowania zabierzemy ze sobą na długi weekend razem z kotylionami i chorągiewkami w barwach narodowych.