Tydzień dla Ziemi

Od 22 do 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy tydzień poświęcony planecie ZIEMIA. W tym czasie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami podjęli szereg akcji, których celem było propagowanie postaw ekologicznych wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Począwszy od 22 kwietnia, a mianowicie Międzynarodowego Dnia Ziemi, w którym cała społeczność szkolna przyszła ubrana na zielono, każda klasa miała do wykonania jedno działanie, mające na celu dobro naszej planety.
🌱 Dzieci z oddziałów przedszkolnych ruszyły w teren w poszukiwaniu skarbów ziemi. Było to niezwykle ciekawe zadanie dla naszych małych odkrywców.
🌱 Klasy 1 wraz z wychowawczyniami w oparciu o swoją wiedzę stworzyli kodeks Małego Ekologa. 
🌱 Uczniowie z klas 2 wykorzystując niezrównane pokłady kreatywności wykonali prace plastyczno-techniczne z użyciem surowców wtórnych. 
🌱 Klasy 3 natomiast wykonały „Ekoludka” z odpadów i materiałów przyjaznych ziemi. 
🌱 Uczniowie z klas 4, zaś przygotowali rymowankę wykazując się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody. 
🌱 Klasy 5 wykazały się proekologiczną postawą i zasadzili roślinki doniczkowe, które pielęgnują w swojej sali. 
🌱 Wyobraźnię i twórcze myślenie mogliśmy również podziwiać wśród uczniów klas 6, którzy wykorzystując naturalne elementy i surowce wtórne zaprezentowali pokaz Eko-Mody. 
🌱 W związku z obchodami Tygodnia dla Ziemi przyłączyliśmy się również do akcji sprzątania okolic szkoły, której dokonały klasy 7 wraz z opiekunami. 
🌱 Zwieńczeniem wszystkich działań na rzecz naszej planety było posadzenie drzewka na dziedzińcu szkoły przez uczniów klasy 8. 
Dodatkowo na korytarzach szkolnych można było zapoznać się z informacjami na gazetkach tematycznych z zakresu ekologii i ochrony środowiska. 
#razemdlaziemi

Skip to content