Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

11 maja 2018r. w naszej szkole odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III tym razem pod hasłem „Książki pełne humoru”. Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz motywowanie ich do samodzielnego czytania. W tegorocznym konkursie wzięło udział 38 uczniów z 13 szkół podstawowych. Do konkursu zgłosiły się szkoły podstawowe z: Bieniądzic, Radoszewic, Siemkowic, Ostrówka, Szynkielowa, Ruśca, Wierzchlasa, Mierzyc, Kraszkowic, Drobnic, Czernic, Konopnicy oraz Osjakowa. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznali wiele wesołych przygód oraz niesamowite pomysły i perypetie bohaterów w następujących książkach: Astrid Lindgren ,,Pipi Pończoszanka”, Jean-Jacques Sempé, René Goscinny ,,Mikołajek” oraz ,,Mikołajek i inne chłopaki”, Megan McDonald ,,Hania Humorek”, Patrycja Zarawska „Asy z pierwszej klasy”, Marcin Pałasz „Sposób na Elfa”.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap konkursu polegał na napisaniu testu, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością treści przeczytanych książek. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów w teście. W drugiej części konkursu uczestnicy rozpoznawali z jakiej książki pochodzą prezentowane ilustracje, odpowiadali na wylosowane pytania, odgadywali tytuł po wysłuchaniu fragmentu, rozpoznawali zdania w zgadywance „Prawda – fałsz”. Dzieci zaimponowały wszystkim doskonałą znajomością bohaterów oraz ich zabawnych przygód.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Zuzanna KAŁDOŃSKA – SP Bieniądzice
II miejsce – Vivienne STALA – SP Bieniądzice
III miejsce – Amelia BIEDAL – SP Bieniądzice
IV miejsce – Nadia FORNAL – SP Rusiec
V miejsce – Wojciech PĘDZIWIATR – SP Rusiec
VI miejsce – Anna STRZAŁA – SP Konopnica
Wyróżnienia otrzymali: Mateusz TOKAREK – SP Osjaków, Daria KOŁODZIEJ – SP Wierzchlas, Maria URBAŃSKA – SP Osjaków, Anna MIELCZAREK – SP Szynkielów, Julia OCHOCKA – SP Siemkowice, Maja PODGÓRNIAK – SP Radoszewice.
Konkurs przygotowany został przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Wiolettę Podgórniak, p. Marlenę Olbińską i p. Magdalenę Kowalczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a nagrody książkowe trafiły do finalistów i zwycięzców. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspólną zabawę i zapraszamy na kolejny XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy.

 

Dodaj komentarz

Skip to content