Wizyta w Sądzie Rejonowym w Wieluniu

W dniu 11 maja 2018r. uczniowie klas II gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których przekazano im informacje dotyczące roli sądów w Polsce. Ponadto zostali zapoznani z pracą Sądu Rejonowego w Wieluniu oraz jego strukturą organizacyjną, zwiedzili również budynek Sądu, w tym salę rozpraw, pomieszczenia dla osób aresztowanych, tzw. „niebieski pokój”, Biuro Obsługi Interesantów oraz archiwum. Poza tym wychowankowie mieli okazję wysłuchać prelekcji nt.: „Prezentacja zawodu sędziego i kuratora sądowego oraz odpowiedzialność prawna nieletnich”. Wizyta ta odbyła się w ramach programu edukacji prawnej dzieci i młodzieży realizowanego w roku szkolnym 2017/2018. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Henryka Wejner, pani Helena Stolarczyk i pani Anna Różańska.

Dodaj komentarz

Skip to content