Wizyta świąteczna w DPS w Skrzynnie

19 grudnia 2018 roku grupa 20 uczniów w ramach akcji „Razem na święta” odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Wspólnie z uczniami pojechała pani Anna Różańska – nasz szkolny pedagog oraz pani Henryka Mesjasz. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie przypomnieli mieszkańcom historię narodzenia dzieciątka Jezus przedstawiając jasełka, przeprowadzili świąteczne konkursy i wręczyli prezenty otrzymane od sponsorów.
W grudniu uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Betką przygotowywali kartki świąteczne z życzeniami. Kartki te również trafiły do mieszkańców DPS. Uczniowie chcieli w ten sposób sprawić radość schorowanym i często samotnym starszym osobom oraz wywołać uśmiech na ich twarzach. Przedsięwzięcie to miało na celu także naukę empatii, współczucia oraz bezinteresownej pomocy bardziej potrzebującym.
Czas spędzony w radosnej i świątecznej atmosferze z mieszkańcami na długo pozostanie w naszej pamięci i pozwoli nam lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. 

Dodaj komentarz

Skip to content