Spektakl edukacyjno-muzyczny

30 października 2017r. grupa uczniów z klasy siódmej oraz z klas gimnazjalnych uczestniczyła w spektaklu edukacyjno-muzycznym w ramach Ogólnopolskiej akcji „Czad i ogień – obudź czujność” oraz ,,Kręci mnie Bezpieczeństwo’’. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu w Wieluńskim Domu Kultury. Zamiast prelekcji i pogadanek odbył się koncert w wykonaniu strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Sieradzu, podczas którego pokazywano filmy i zdjęcia z akcji ratowniczych. Ta  niecodzienna akcja dotycząca szeroko rozumianego  bezpieczeństwa przygotowana  była dla młodzieży z powiatu wieluńskiego. Po spektaklu odbył się konkurs, podczas którego można było wygrać czujki tlenku węgla i dymu. Celem akcji było również promowanie automatycznych rozwiązań w zakresie wczesnego ostrzegania o zagrożeniu ze strony dymu  i czadu. Takie urządzenia instalowane w mieszkaniach  ostrzegają donośnym sygnałem o zagrożeniu pożarowym lub ulatnianiu się czadu, a więc mogą uratować życie domowników.

Dodaj komentarz

Skip to content