„W świecie wartości” – zdrowie

W ramach innowacji pedagogicznej „W świecie wartości” przedszkolaki dużo uwagi poświęcają w tym miesiącu omówieniu bardzo ważnej wartości w życiu każdego człowieka jaką jest zdrowie. Na zajęcia zaproszono Mamę Agnieszki – panią Jolę, która pracuje w Ośrodku Zdrowia w Osjakowie i posiada fachową wiedzę w tej dziedzinie. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały porad oraz opowiadania przeczytanego przez zaproszonego gościa. Kolejnym punktem spotkania była wspólna gimnastyka – opowieść ruchowa o jesiennej pogodzie. Pani Jola poczęstowała również dzieci owocami podkreślając tym samym, iż są one świetnym zamiennikiem słodyczy, a w dodatku mają mnóstwo witamin. Słowa, które zapadły przedszkolakom w pamięci to z pewnością te, iż każdy z nich ma ogromne szczęście, ponieważ jest zdrowy! Należy więc tylko o swoje zdrowie dbać jak najlepiej się potrafi. Biorąc sobie do serca rady Pani Joli, w piątek na drugie śniadanie dzieci samodzielnie przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Zgodnym głosem stwierdziły, że smakują lepiej niż cukierki czy czekoladki. Serdecznie dziękujemy raz jeszcze Mamie Agnieszki za miłe i pouczające spotkanie 😊

Skip to content