„Nakrętkowe” gry

W bieżącym roku szkolnym klasa 1b przystąpiła do ekologiczno-plastycznego projektu edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”. Pierwszym zadaniem, jakiego podjęli się uczniowie było stworzenie z nakrętek od plastikowych butelek dowolnej gry. Zadanie bardzo się dzieciom spodobało. Pomysłów na jego realizację było kilka. Pola Malinowska i Kacper Struzikowski stworzyli gry planszowe według własnej inwencji. Cała klasa natomiast zbudowała z kartek papieru ogromny tor rowerowy biegnący pośród drzew i krzewów. Wszyscy z ochotą wzięli udział w „budowie toru”. Grę nazwano „Wyścig kolarski”. Kolarzami były nakrętki od butelek, a siłą napędową palce dzieci. Gra zainspirowała szczególnie chłopców. Dziewczynkom bardzo podobała się gra Poli. Oprócz gier planszowych nakrętki zostały również wykorzystane do zabaw ruchowych. Dzieci utworzyły z nich koła różnej wielkości. Posłużyły one do takich zabaw jak rzucanie do celu czy przeskakiwanie z koła do koła tak, aby nie uszkodzić żadnego z nich. Śmiechu było co niemiara. Kiedy zabrakło nakrętek, wpadły na pomysł, aby je zastąpić kasztanami. Kreatywność pierwszaków wydawała się nie mieć końca. I tylko dzwonek oznajmujący zakończenie zajęć ostudził zapał, ale i tak wszyscy z roześmianymi buziami opuszczali salę lekcyjną.

Skip to content