Wycieczka do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Załęczańskiego Parku Krajobrazowym. Miała ona charakter wyjazdu terenowego a więc było dużo chodzenia, chodzenia i jeszcze raz chodzenia. Niemal cały czas padał deszcz, ścieżki najczęściej były zabłocone, ale… nikomu to nie przeszkadzało.
Uczniowie zobaczyli kilka najważniejszych miejsc ZPK: pomnik przyrody Żabi Staw, pomnik przyrody Góra Św. Genowefy, rezerwat geologiczny Węże z jaskiniami krasowymi.
W trakcie wycieczki tradycyjnie odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.
Wyjazd został zorganizowany przez następujących nauczycieli: p. Aleksandrę Biegańską, p. Annę Dura-Gędek, p. Anetę Pierzynę i p. Piotra Sarowskiego.
W ramach współpracy z Oddziałem Terenowym Sieradzkich Parków Krajobrazowych, przewodnikiem po ZPK był p. Krzysztof Kierniakiewicz.