Innowacja pedagogiczna „Detektywi na tropie książek”

12 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przez p. Iwonę Bereś w ramach innowacji pedagogicznej „Detektywi na tropie książek”. Tematem zajęć były znane i uwielbiane przez dzieci bajki oraz postaci ze świata opowiadań, poezji dziecięcej i komiksów. Najpierw uczniowie odgadywali imiona bajkowych bohaterów, z czym poradzili sobie bardzo dobrze. Następnie stworzyli własne opowiadanie na podstawie wylosowanych ilustracji przedmiotów, postaci i miejsc. Ostatnie zadanie polegało na narysowaniu ulubionego bajkowego bohatera.
W ten sposób powstały piękne prace plastyczne. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.