Śladami wędrówki Stasia i Nel – podsumowanie projektu

W związku z omawianiem lektury pt. „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza uczniowie klasy 5b wzięli udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez nauczycielkę języka polskiego – p. Iwonę Nowak i nauczycielkę geografii – p. Annę Durę- Gędek.
Zdaniem uczniów było wykonanie lapbooka, który musiał zawierać treści polonistyczno- geograficzne.
Treści polonistyczne:
– informacje o autorze – Henryku Sienkiewiczu,
– elementy świata przedstawionego lektury,
– przygody Stasia i Nel,
– charakterystyka głównych bohaterów.
Treści geograficzne:
– trasa wędrówki Stasia i Nel przez Afrykę,
– nazwy miast w Egipcie, Sudanie, Kenii, przez które wędrowali Staś i Nel oraz miejsca ich położenia,
– nazwy roślin i zwierząt afrykańskich,
– elementy charakterystyczne dla stref klimatycznych Afryki.
– krzyżówki, quizy, rebusy związane z przedstawionymi treściami.
Podsumowanie projektu nastąpiło 11 kwietnia 2022 r., kiedy to każdy z uczniów zaprezentował swój lapbook.
Piątoklasiści udowodnili, że uważnie i ze zrozumieniem przeczytali lekturę Henryka Sienkiewicza, zdobyli wiele ciekawych informacji o faunie i florze oraz zwyczajach mieszkańców Czarnego Lądu.
Udział w interdyscyplinarnym projekcie dał możliwość nie tylko utrwalenia treści lektury, ale też doskonalenia umiejętności wyszukiwania informacji ze źródeł pisanych i elektronicznych.