Konkurs recytatorski „Spotkanie z wiosną”

W dniu 29 marca 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z wiosną”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-3. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali utwory o tematyce wiosennej. Wybrzmiały m.in. wiersze Marii Konopnickiej „Powitanie wiosny”,  Władysława Broniewskiego „Pierwiosnek”, Jana Brzechwy „Wiosenne porządki” i „Przyjście wiosny” oraz wiele innych. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas 0-3. Występy uczniów w kategorii klas 0-1 oceniało jury w  składzie p. Hanna Kołodziej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Osjakowie, p. Irena Ciania oraz p. Iwona Bereś. Natomiast w kategorii klas 2-3 oceny recytacji dokonały p. Aneta Pierzyna, p. Agnieszka Surlej oraz p. Wioletta Podgórniak. Podczas analizy prezentacji członkowie komisji brali pod uwagę stopień opanowania tekstu, tempo wypowiedzi, wyrazistość i poprawność recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie prezentowali wysoki poziom artystyczny. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Po długiej naradzie wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas 0-1:
I miejsce – Hanna Traczewska, Aleksandra Buk, Wojciech Kubiak
II miejsce – Nadia Kubiak, Nadia Niedźwiadek, Kornelia Rymaszewska
III miejsce – Igor Olewiński, Hanna Mielczarek, Jakub Kiliańczyk, Wiktoria Kędzia

W kategorii klas 2-3:
I miejsce – Marcel Wesołowski
II miejsce – Konstancja Kempa, Natalia Jasicka
III miejsce – Iga Samulska, Aleksandra Tokarek

Dziękujemy za tak duże  zainteresowanie i zapraszamy do udziału w następnych konkursach recytatorskich.