Niezwykłe spotkanie z Małym Księciem

W dniu 31 marca 2022 r.  uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycieli języka polskiego: p. Małgorzaty Biegańskiej, p. Iwony Nowak i p. Piotra Sarowskiego wyruszyli do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na teatralne spotkanie z bohaterem lektury Antoine de Saint-Exupéry’ego w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art.
Mieliśmy przyjemność obejrzeć poetyczną i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Mały Książę, właściciel planety B-612, przeniósł nas na różne planety zamieszkiwane przez samotnych ludzi, z ich zaletami i przywarami, ale przede wszystkim z niemożliwością współpracy, kontaktu z innymi. Postacie, które poznał główny bohater, stanowią tak naprawdę symbole osób, które spotykamy na co dzień.
Spektakl, bogaty w wątki edukacyjne, porusza kwestie odpowiedzialności, samotności, wyobcowania, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. To także mądra, metaforyczna historia o dorastaniu do człowieczeństwa, o dokonywaniu wyboru, co jest dobre, a co złe, a także o najważniejszej wartości na ziemi – o miłości i śmierci…
Multimedialna oprawa, wzbogacona o stworzoną specjalnie w tym celu muzykę, przeniosła nas na ponad godzinę w magiczny świat.
Wyjazd był bardzo udany, można było przypomnieć sobie i utrwalić treść lektury, wyciągnąć wiele nauk, wniosków dotyczących życia, podziwiać piękną grę aktorską, obcować z kulturą przez duże K. Spektakl zrobił na nas wrażenie. Był to naprawdę wspaniały, emocjonalny czas, który minął nam w okamgnieniu.

Skip to content