Opowieść o Świętym Mikołaju

W ramach prowadzonej w klasie Ib innowacji pedagogicznej ” Detektywi na tropie książek” uczniowie tej klasy złożyli 9 grudnia 2021 r. drugą już wizytę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie. Pani dyrektor Barbara Domagała przywitała nas w stroju Mikołaja. Najpierw zapoznała dzieci z postacią biskupa Mikołaja, który zasłynął z dobroczynności i  pomocy biednym, co w przyszłości stało się powodem do tego, żeby go naśladować. Dzień, w którym szczególnie wspominamy jego osobę to 6 grudnia, wyczekiwany z wielką tęsknotą i radością przez dzieci. Pani Barbara zaprezentowała również wiele pozycji książkowych, których bohaterem był Mikołaj, zachęcając jednocześnie do ich przeczytania. Uczniowie mogli obejrzeć książki i przeczytać fragmenty niektórych z nich. Następnie przystąpili do wykonania pracy plastycznej z Mikołajem w tytule. Pięknie pokolorowane prace znalazły swoje miejsce na specjalnej tablicy. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem. Był to konkurs polegający na zjedzeniu czekoladowego pierniczka tylko przy pomocy ust, bez pomagania sobie rękami. Zadanie było nie tylko trudne, ale i śmieszne. Wszyscy na szczęście poradzili sobie z nim, nawet pani wychowawczyni. Z uśmiechniętymi buziami pełnymi słodkości, w radosnym nastroju wróciliśmy do szkoły. Dzieci na pewno z ochotą sięgną po książki o Mikołaju.

Skip to content