Dzień Zabytków

Klasa 8A zanurzyła się w kolejną przygodę w projekcie (Nie)zwykła matematyka. W ramach Dnia Zabytków, uczniowie pod opieką nauczyciela historii, wyruszyli na eksplorację pobliskiej starówki oraz osjakowskiego cmentarza Osjakowa.
Wśród zabytków, które przyciągnęły ich uwagę, znalazły się: majestatyczny kościół św. Kazimierza Królewicza, pełna historii synagoga żydowska oraz tętniący życiem rynek. Na cmentarzu, niczym detektywi historii, uczniowie wypatrywali dat zapisanych tajemniczymi liczbami rzymskimi na starych nagrobkach. Po powrocie do szkolnych murów, z zapałem zgłębiali historię miejscowych zabytków, by następnie stworzyć własną wystawę, która oddałaby hołd tym świadkom przeszłości.
W duchu kontynuacji tematu, kolejna lekcja historii przeniosła ich w czasie, gdzie poprzez system liczb rzymskich, odświeżyli daty, które ukształtowały historię Polski.
Fotograficzna podróż po zabytkach to świetny sposób na prezentację piękna architektury i historii naszego regionu.