Z wizytą w PSP w Wieluniu

20 czerwca 2024 r. uczniowie klas czwartych pod opieką p. Anny Różańskiej, p. Magdaleny Betki, p. Aleksandry Biegańskiej oraz p. Anety Pierzyny odwiedzili jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Podczas pobytu uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda i na czym polega praca strażaka. Mogli również zapoznać się ze sprzętem, z jakiego korzystają strażacy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematem, ciekawiło ich także, jakie warunki należy spełnić, aby moc wykonywać taki zawód.
Po wizycie w straży udaliśmy się do kina na film „Mój pies Artur” – niezwykle wzruszającą opowieść o więzi łączącej sportowca Michaela i tytułowego psa Artura. Jest to także opowieść o lojalności, uporze w dążeniu do celu, niezależnie od rzucanych przez los kłód, walce z własnymi słabościami.
Wróciliśmy bogatsi w nową wiedzę, doświadczenia i przekonanie, że warto pokonywać własne słabości, jednocześnie dbając o właściwe relacje z innymi.