Warsztaty detektywistyczne w GBP w Osjakowie

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Dariuszem Rekoszem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych naszej szkoły.
Pan Dariusz swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność. Zdobyta w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła go, że potrafi także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych książek można znaleźć popularne thrillery dla dorosłych. Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zaczął pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Do popularnych książek dla dzieci należą: „Mors, Pinky i Zaginiony Sztandar”, „Mors, Pinky i Tajemnica Dyrektora Fiszera” oraz „Mors, Pinky i trzynasta komnata”.
Pan Dariusz Rekosz przeprowadził warsztaty detektywistyczne oparte na łamigłówkach literowo-cyfrowych. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w w rozwiązywaniu zadań, a za poprawne odpowiedzi otrzymywały w nagrodę książkę od autora. Wiele zabawnych odpowiedzi i pomysłów pokazały, że kreatywność wśród młodych ludzi nie ma granic. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki autora z autografem.

Dodaj komentarz

Skip to content