Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

W dniu 12 czerwca 2024 r. uczniowie klas trzecich i czwartych wzięli udział w ciekawym spotkaniu z Grażyną Bąkiewicz, historykiem i pedagogiem, a jednocześnie autorką poczytnych książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Spotkanie zostało zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie. Pani Grażyna opowiedziała o pracy pisarza, wspomniała, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem książek. Zwróciła uwagę na to, że pisanie i wymyślanie własnych utworów rozwija wyobraźnię i zachęca do poznawania świata. Jak przyznała, lubi aurę tajemniczości, rzeczy niezwykłe, sprawy nie do końca wyjaśnione. Na spotkaniu opowiedziała uczniom o kilku swoich książkach. Pisarka na podstawie serii ,,Opowieści dzieci fabrykanta” przybliżyła uczestnikom spotkania historię Łodzi ze szczególnym uwzględnieniem łódzkich legend. Opowiedziała o książkach, takich jak seria „Ada strażniczka skarbu”, których akcja dzieje się w starych zamkach mających swoje sekrety, z którymi związane są pełne grozy, niewyjaśnione historie. W swoje opowieści wplotła trochę faktów z historii, która jest jej pasją. Zachęcała młodych czytelników do sięgnięcia po tego rodzaju literaturę. Na zakończenie każdy uczeń mógł zakupić wybraną książkę i otrzymać autograf pisarki. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym spotkaniu.