Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną tegoroczna inauguracja roku szkolnego miała zupełnie inny przebieg niż w ubiegłych latach. Mając na uwadze długą nieobecność uczniów w murach naszej szkoły, dzisiejszy dzień i tak był niezwykle wyjątkowy. Na hali sportowej spotkali się z dyrekcją szkoły tylko pierwszoklasiści, natomiast pozostali uczniowie mieli spotkania z wychowawcami w swoich klasach. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie pełen sukcesów pomimo trudnej, nowej rzeczywistości, w której przyszło nam się odnaleźć, uda nam się go spędzić spokojnie i bezpiecznie.

1 września 2020 r. miały również miejsce obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz zaproszonych gości pod pomnik „Poległym za Ojczyznę 1939- 1945”. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Renata Kostrzycka – Zastępca Wójta Gminy Osjaków. Głos zabrał również Pan Franciszek Janus – Prezes Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Osjakowie składając hołd bohaterom II wojny światowej. Pamięć i chwałę poległym w czasie II wojny światowej oddała młodzież naszej szkoły prezentując montaż słowno- muzyczny. W hołdzie poległym za Ojczyznę złożone zostały wiązanki kwiatów.

Skip to content