Pieczenie pierniczków

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które poprzedzone są okresem przygotowań. Z tej okazji uczniowie uczęszczający na koło kulinarne postanowili upiec świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem rozwałkowywali wcześniej przygotowane ciasto, a następnie wykrawali foremkami przeróżne kształty związane z symboliką Świąt Bożego Narodzenia. Po upieczeni uczniowie udekorowali pierniczki, wykazując się przy tym zdolnościami manualnymi i pomysłowością. W końcu przyszedł czas na degustację, pierniczki smakowały wszystkim.
Pieczenie pierników wprowadziło uczestników w świąteczny nastrój, są one przecież nieodłącznym elementem bożonarodzeniowej tradycji. Zajęcia były również okazją do wykazania się umiejętnością efektywnej organizacji pracy, współpracy w grupie, a także wyobraźnią i kreatywnością.
Zajęcia mogły się odbyć dzięki wyposażeniu otrzymanemu przez szkołę w ramach „Laboratoriów przyszłości”.