Fantastyczny wyjazd na fantastyczny film

W dniu 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 3 A wraz z opiekunami – p. Wiolettą Podgórniak oraz p. Anną Różańską udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców w ramach ubiegłorocznego konkursu „Zgrana klasa”, zorganizowanego przez Samorząd Szkolny. Po przyjeździe do kina dzieci ustawiły się w kolejce po popcorn i nachosy. Zaopatrzone w przekąski zajęły miejsca w sali kinowej. Tam uczniowie obejrzeli film „Istoty fantastyczne”. To opowieść o 12-letniej dziewczynce o imieniu Bea, która tymczasowo wprowadza się do babci i prawie natychmiast zaprzyjaźnia się ze zrzędliwym sąsiadem z góry, Calem. Ale Cal nie mieszka sam. Wokół niego jest pełno wyimaginowanych przyjaciół, IF-ów, którzy zostali sami po tym, jak ich prawdziwi ludzcy przyjaciele stali się dorośli. Okazuje się, że Cal i Bea są jedynymi osobami, które są w stanie zobaczyć IF-y. Łączą więc siły aby pomóc IF-om i połączyć je w pary z nowymi dziećmi. Opowieść była pełna wzruszeń, radości i licznych zwrotów akcji. Film pt. „Istoty Fantastyczne” okazał się fantastyczny! Po skończonym seansie dzieci zadowolone, w dobrych humorach wróciły do szkoły.