„Wokół bohaterów czasu wojny”- projekt edukacyjny w klasie 7C

W związku z omawianiem lektury pt. „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego uczniowie klasy 7 c wzięli udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez nauczycielkę języka polskiego – p. Iwonę Nowak.
Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, których zadaniem było:
1) przygotowanie prezentacji multimedialnej o bohaterach lektury,
2) opracowanie i wydanie albumów przedstawiających główne zagadnienia powieści oraz bohaterów,
3) wykonanie plansz prezentacyjnych bohaterów,
4) przygotowanie i opracowanie materiałów na gazetkę ścienną.
Liderzy i członkowie zespołów z zaangażowaniem prezentowali opracowane materiały. W ciekawy i często oryginalny sposób przedstawiali wydarzenia z lektury.
Udział w projekcie pomógł młodzieży lepiej zrozumieć czas wojny, uwrażliwił na piękno poświęcenia dla Ojczyzny, pokazał, że nawet współcześnie można i trzeba „pięknie żyć”.
Alek, Rudy i Zośka stali się autorytetami, do których należy dążyć, iść ich śladem i naśladować ich działania.