Spotkanie z policjantką „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”

W dniu 21 października 2021 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu ze st.asp. Katarzyną Grelą – rzecznikiem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.
Podczas spotkania uczniowie poznali konsekwencje wynikające z łamania prawa, stosowania agresji i przemocy wobec rówieśników i osób dorosłych oraz nierozważnego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się również o tym, że mają prawo czuć się bezpiecznie nie tylko w domu, ale także
w szkole i w świecie wirtualnym oraz mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Policjantka zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Uwrażliwiła uczniów na rozważne umieszczanie wszelkich informacji i zdjęć na portalach internetowych i dbanie o swój wizerunek online.