„Plac to nasz kraj, to całe nasze państwo!”

Dnia 9 listopada 2023 r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunami – p. Małgorzatą Biegańską, p. Iwoną Nowak i p. Anetą Pierzyną udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni” przygotowany na podstawie powieści Ferenca Molnara pod tym samym tytułem przez Teatr Nowoczesny.
Spektakl przedstawia losy grupy chłopców, którzy z ogromną pasją, w duchu wzajemnego braterstwa toczą największą bitwę swojego życia. Pozornie jest to bitwa o… prawo do zabawy na placu, ale szybko okazuje się, że jest ona jedynie tłem do egzaminu z lojalności, bohaterstwa i męstwa. Spektakl z wielką starannością oddał emocje zawarte w oryginalnym przekładzie. Inscenizacja idealnie współgrała z muzyką, piosenkami i żywą reakcją publiczności.
Występ krakowskich aktorów bardzo spodobał się naszym uczniom. Już w lutym ponownie zagościmy w Kino-Teatrze „Syrena” na kolejnym spektaklu pt. „Mity”.