Musical „Polskie miasta w baśni i legendzie”

W czwartek 9 listopada 2023 r. uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły wybrali się do Kino-Teatru „Syrena ” w Wieluniu, gdzie mieli okazję obejrzeć piękny musical pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Aktorzy Teatru Nowoczesnego z Krakowa zabrali widzów w niezwykłą podróż po Polsce. W trakcie spektaklu uczniowie mogli oderwać się od rzeczywistości i przenieść w odległe czasy. Dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Przeniosły się w niesamowitą podróż w czasie, dzięki której zobaczyły Bazyliszka, trębacza z Wieży Mariackiej, krakowskiego Lajkonika, Warszawską Syrenkę, Poznańskie Koziołki, a nawet króla Popiela i jego złą żonę. Poznały też tajemnicę sekretnego składnika toruńskich pierniczków. Nie zabrakło niezwykłych przygód, zwrotów akcji, wzruszeń i chwil grozy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu często nagradzając aktorów brawami. Aktorzy bardzo dobrze odegrali swoje role, a piękne stroje, wspaniała scenografia, humorystyczne dialogi oraz niezwykłe efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały musical z dużym zainteresowaniem. To był dzień pełen wrażeń!

Skip to content