Marzycielska poczta

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy Vc wraz z wychowawcą postanowili włączyć się w akcję pod nazwą Marzycielska Poczta.
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.
Uczniowie wybrali dziewczynkę o imieniu Oliwia, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i porusza się na wózku inwalidzkim. Z powodu niepełnosprawności bywa odtrącana przez dzieci, dlatego każde dobre słowo jest wsparciem dla dziewczynki. Dzieci wspólnie napisały list oraz własnoręcznie przygotowały kartki świąteczne. Do listu dołączone zostały drobne upominki w postaci naklejek i figurek wykonanych z kolorowych koralików.
Dzięki nawiązywaniu tego typu kontaktu uczymy nasze dzieci tolerancji, poszanowania innych, życzliwości i altruizmu.