Jasełka bożonarodzeniowe

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów. Nie inaczej było w tym roku; w niedzielę, 16 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00 w hali sportowej przy ul. Wieluńskiej zebrali się zaproszeni goście: władze gminy, dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i chór szkolny. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Do nich i małego Jezusa przybyli pasterze oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, kuszącego go diabła, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Niespodziewanie na scenie pojawił się św. Piotr. Strofował tych, którzy chcieli wejść do nieba. A ustawili się do niego uczniowie przebrani za osoby z naszego najbliższego otoczenia. Nikomu się jednak nie udało od razu posmakować raju. Wzbogacenie jasełek o postać św. Piotra wywołało olbrzymie zainteresowanie i uśmiech na twarzy wielu widzów. Duże zaangażowanie młodych aktorów, chóru szkolnego i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło ogromne wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji bożonarodzeniowej, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Na zakończenie pani dyrektor Hanna Kołodziej wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego. Podziękowanie skierowała zwłaszcza do artystów i ich opiekunów, czyli uczniów z klas 5b, 7b, 8, IIIa gimnazjalnej oraz pań Barbary Pabisiak – reżysera całego spektaklu, Ewy Drewicz – odpowiedzialnej za oprawę muzyczną i pani Anety Pierzyny, która przygotowała piękną scenografię. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się także Przewodniczący Rady Gminy – Ryszard Drutowski, proboszcz naszej parafii ks. Marek Ptak i Wójt Gminy Osjaków – Jarosław Trojan. Spotkanie zakończyło się wspólnym słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zebranych.
W poniedziałek 17 grudnia spektakl ponownie został zaprezentowany dla wszystkich uczniów naszej szkoły.