Dzień Edukacji Narodowej

14 października w całym kraju obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli tzw. Dzień Nauczyciela. W ramach jego obchodów uczniowie dziękują nauczycielom, wychowawcom, a także pracownikom zatrudnionym w jednostkach oświatowych za ich trud, zaangażowanie i cierpliwość, którymi wykazują się w codziennej pracy. Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, dlatego w wielu placówkach obchodzono go już dzisiaj. Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie z koła teatralnego oraz chóru szkolnego przygotowali wspólnie ze swoimi opiekunami – p. Anetą Pierzyną, p. Małgorzatą Biegańską i p. Ewą Drewicz uroczystą akademię. Nie mogło zabraknąć dowcipnych dialogów, dobrej muzyki i tańca. Uczniowie przedstawili humorystyczną inscenizację, a chór szkolny uatrakcyjnił występy pięknie zaśpiewanymi okolicznościowymi piosenkami. Następnie na scenę wkroczyli podopieczni p. Elżbiety Kity – uczniowie klas 5-7 ze swoim efektownym układem tanecznym. Bardzo miłym punktem uroczystości były słodkie upominki dla wszystkich pracowników od Samorządu Szkolnego.
Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły – p. Hanna Kołodziej, która podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom i ich opiekunom. Następnie wyraziła wdzięczność oraz szacunek nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy.

Dodaj komentarz

Skip to content