Apel z okazji 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

„Oni w powstaniu oddali życie,
Dziś naszej szkoły Patronem są.
Każdy z nich marzył dla siebie skrycie,
By wykorzenić na ziemi zło…”

24 stycznia 2024 r. społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona. W hali sportowej odbył się uroczysty apel z okazji 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Spektakl pt. „A to wszystko nie na darmo…” nawiązywał do niezłomnej postawy ówczesnych patriotów, która pozostanie świadectwem nieujarzmionej siły wolności. Powstanie nie miało szans na zwycięstwo, było jednak wielką manifestacją woli narodu do uzyskania własnego państwa. Za przywiązanie do patriotycznych wartości, za odwagę i poświęcenie Powstańcy oraz ich rodziny zapłacili wysoką cenę. Ich bohaterstwo okupione zostało dotkliwymi i brutalnymi represjami.
Nasi wychowankowie zaprezentowali rozliczne talenty: aktorskie, wokalne i taneczne.
Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem nauczycieli: pani Karoliny Kempy, pani Anety Pierzyny, pani Ewy Drewicz i pani Anety Godyń.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Hanna Kołodziej dziękując artystom za trud włożony w przygotowanie spektaklu, a społeczności szkolnej za obecność i patriotyczną postawę w trakcie obchodów Dnia Patrona.
GLORIA VICTIS!