Pamiętamy o bohaterach Powstania Styczniowego

W ramach obchodów 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w naszej szkole zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Pamiętamy o bohaterach Powstania Styczniowego”. Celem konkursu było m.in. upamiętnienie 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, propagowanie wiedzy na temat powstania, pielęgnowanie pamięci o bohaterach, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie umiejętności wyrażania swoich myśli i odczuć w formie prac plastycznych.
Komisja konkursowa w składzie: p. Aneta Pierzyna, p. Karolina Kempa oraz p. Aleksandra Biegańska wyłoniła laureatów konkursu i przyznała również wyróżnienia. Zadanie nie było proste, ponieważ na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych różnymi technikami, a uczestnicy wykazali się kreatywnością, wrażliwością plastyczną i wiedzą historyczną na temat powstania.

Wyniki konkursu były następujące:
Klasy 0-1
I miejsce: Wiktor Jaworski 1A, Jakub Kaszewski 1A, Sonia Buczek 0A, Anna Paruch 0A
Klasy 2-4
I miejsce: Nadia Niedźwiadek 3A, Magdalena Raczyńska 3A
II miejsce: Wiktoria Kędzia 3A, Kornelia Rymaszewska 3A
III miejsce: Julia Buczek 4A, Martyna Zawadzka 4A
Wyróżnienia: Konstancja Kempa 4A, Marika Nowakowska 4B, Mateusz Kaszewski 4A
Klasy 5-8
I miejsce: Zuzanna Myja 7A, Jagoda Adamiak 7B
II miejsce: Laura Wypchło 6A, Zofia Łakomiak 5A
III miejsce: Lena Osiewicz 6B, Magdalena Nowakowska 7A
Wyróżnienia: Alicja Gajda 7B, Katarzyna Uryszek 7B , Marcel Wesołowski 5B, Jan Wróbel 5B, Dawid Urbański 6A
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Laureatom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Skip to content