Spotkanie pod hasłem „Lasy naszym skarbem”

24 października 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – panem Krzysztofem Kierniakiewiczem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy dzięki prezentacji przygotowanej przez pana Krzysztofa mogli utrwalić wiadomości dotyczące warstwowej budowy lasu. Prezentacja i pokaz filmu odbyły się pod hasłem „Lasy naszym skarbem”. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe gatunki drzew i krzewów rosnących w lasach, podział lasów na liściaste, iglaste i mieszane, znaczenie lasów, charakterystykę poszczególnych warstw lasu oraz ich mieszkańców. Poznali również zagrożenia środowiska leśnego. Na koniec obejrzeli bardzo ciekawy film  o mieszkańcach puszczy czyli zwierzętach.

Dodaj komentarz

Skip to content