Piernikowa noc w szkole

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania „Piernikowej nocy w szkole”.
Noc z piątku na sobotę 8-9 grudnia 2017r. uczniowie należący do koła plastyczno-technicznego oraz do kółka czytelniczego postanowili spędzić w szkole. Głównym zadaniem było to, aby nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Niektóre dzieciaki po raz pierwszy poznawały proces ich pieczenia. Pod czujnym okiem opiekunów p. Anety Pierzyny, p. Anny Łakomskiej oraz p. Iwony Bereś z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Pierniczki się piekły, a dzieci w tym czasie zjadły kolację, aby nabrać sił do ich dekorowania. Upieczone pierniczki uczniowie dekorowali mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. Kiedy pyszne i pięknie udekorowane ciastka były gotowe znalazł się czas na posłuchanie opowieści o tradycjach świątecznych i adwentowych. Następnie uczniowie mogli pograć w ulubione gry i spędzić czas na zabawie z kolegami. W końcu nadszedł czas na sen, nie wszyscy od razu zasnęli. Długo słychać było jeszcze rozmowy i śmiech.
Dzieci zrobiły dużą ilość pierniczków, które wraz z opiekunami zapakowały i wystawiły na sprzedaż. Pierniczki zakupili uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cel charytatywny – pomoc potrzebującym.

 

Dodaj komentarz

Skip to content