Gimnazjalny projekt edukacyjny z języka angielskiego

13 kwietnia 2018r. miało miejsce podsumowanie projektu edukacyjnego w kl. II gimnazjalnych z języka angielskiego. W projekcie wzięło udział 5 dziewcząt i 6 chłopców z kl. IIa i IIb.  Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego – p. Magdaleny Betki i przygotowywali prezentacje multimedialne na temat swoich idoli muzycznych pochodzących z Wielkiej Brytanii. Celem nadrzędnym projektu było przybliżenie sylwetek słynnych wokalistów, gromadzenie materiałów źródłowych, szukanie ciekawostek dotyczących ich życia oraz kariery, przygotowanie opisu postaci w języku angielskim, analiza tekstów piosenek oraz przygotowanie 2 odrębnych prezentacji multimedialnych. Uczniowie uczyli się także jak pracować w grupie i doskonalili umiejętności interpersonalne. Efektem finalnym projektu było przedstawienie przygotowanych materiałów w obecności kolegów i koleżanek z klasy oraz pani dyrektor – Hanny Kołodziej. Projekt zakończył się quizem wiedzy na temat przedstawionych postaci oraz konkursem muzycznym  „Jaka to melodia”, w którym uczniowie zgadywali prezentowane utwory ww wokalistów. Nie obyło się bez słodkich nagród dla najlepiej odpowiadających.

Dodaj komentarz

Skip to content