Z wizytą w greckiej szkole…

29 maja złożyliśmy wizytę w greckiej szkole, w której podobnie jak u nas kiedyś, uczą się dzieci w klasach 1-6. Po powitaniu przez dyrektora szkoły obejrzeliśmy prezentację na temat miejsc wartych zobaczenia w Grecji. Następnie nasi uczniowie – Nikodem i Michalina przedstawili prezentację na temat historii i walorów turystyczno-krajoznawczych Osjakowa oraz historię i funkcjonowanie naszej szkoły, zakończoną krótkim filmikiem. Po prezentacjach szkół nasi uczniowie wzięli udział w quizie na temat Grecji, w którym zajęli pierwsze 3 miejsca. Kolejno:
1. miejsce – Nikodem Wilmański
2. miejsce – Filip Walkowiak
3. miejsce – Dawid Ramuś.
Potem nauczyciele zwiedzili placówkę, a w tym czasie uczniowie integrowali się z greckimi rówieśnikami. Na zakończenie wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz serdecznie pożegnaliśmy się, przybijając symboliczne „piątki”.