Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to święto wszystkich osób, które pracują w szkole.
14 października 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji tego święta. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Osjaków – p. Renata Kostrzycka, Dyrekcja naszej szkoły – p. Hanna Kołodziej i p. Katarzyna Wojcieszek, emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W trakcie części artystycznej uczniowie śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Znalazły się również krótkie skecze z życia szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli wszystkim pracownikom kwiaty. Pani dyrektor Hanna Kołodziej podziękowała uczniom i ich opiekunom za dzisiejszą uroczystość. Następnie złożyła najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy, a także wyraziła wdzięczność nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną uczniom. Głos zabrała również pani Burmistrz Renata Kostrzycka, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości.