Wyjazd mikołajkowy

W tym roku uczniowie klas 3A i 3B postanowili spędzić mikołajki w kinie. Z wychowawczyniami panią Wiolettą Podgórniak i panią Iwoną Bereś udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na film pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”. Na seans uczniowie pojechali autokarem prowadzonym przez Świętego Mikołaja, który częstował dzieci cukierkami. W kinie mieliśmy do dyspozycji Salę Kameralną, co pozwoliło nam swobodnie odpocząć i troszeczkę się wyluzować. Fabuła filmu była niezwykle emocjonująca. Dziewczyna o imieniu Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Było wyjątkowo ciekawie – podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… Oczywiście, co najważniejsze Boże Narodzenie udało się ocalić. Historia pokazana na ekranie wywołała wiele wzruszeń i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Po zakończonym seansie wróciliśmy do szkoły. Zadowolone miny uczestników wyjazdu potwierdzały, iż to był udany dzień. Dziękujemy rodzicom za świetny prezent z okazji mikołajek.