Wybory do Samorządu Szkolnego

W ostatnich dniach września w naszej szkole miała miejsce kampania wyborcza dotycząca wyboru samorządu uczniowskiego. Kandydaci w pierwszym etapie mieli za zadanie stworzyć plakaty wyborcze, które zawisły na szkolnym korytarzu. Dzięki nim, wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z ciekawymi pomysłami i planami działań w naszej szkole zaproponowanymi przez kandydatów do samorządu. W drugiej kolejności, 27 września w piątek, odbyła się debata wyborcza. Wszyscy kandydaci do samorządu podczas tego wydarzenia wygłaszali mowę, w której przedstawiali swoją osobę i swój autorski program działania samorządu na rok szkolny 2024/2025. Następnie każdy z nich miał za zadanie wylosować jedno pytanie dotyczące życia naszej szkoły i na nie odpowiedzieć. W ten sposób wyborcy mogli poznać bliżej pomysły i propozycje osób kandydujących do samorządu. Po zakończonej debacie pozostało już tylko dokonać właściwego wyboru. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie z klas 5-8 oraz nauczyciele. Wyniki głosowania są następujące: Przewodniczącą samorządu uczniowskiego została Zofia Prusińska, zastępcą Aleksandra Chodak, sekretarz to Franciszek Marczak. Osoby, które zasiądą w zarządzie to Blanka Łytka i Katarzyna Uryszek oraz Nadia Niedźwiadek i Borys Olewiński reprezentujący klasy 4. Wszystkim uczniom, którzy podjęli trud i wykonali poszczególne zadania w kampanii serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom natomiast życzymy owocnej pracy podczas różnych przedsięwzięć w tym roku szkolnym. Opiekunami samorządu w tym roku szkolnym są: p. Dorota Kruk i p. Monika Traczewska.