Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

W dniu 21 listopada 2023 r. dziesięcioro uczniów z klas 6-8 wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego organizowanym co roku przez Łódzkie Kuratorium Oświaty. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do pogłębiania i poszerzania wiedzy z zakresu języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym zadania z zakresu czytania ze zrozumieniem, słowotwórstwa, zadaniami z gramatyki oraz pytaniami sprawdzającymi wiedzę z geografii oraz atrakcji turystycznych Zjednoczonego Królestwa i Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Miło nam zakomunikować, iż uczeń klasy 8A Filip Wypchło zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się pod koniec lutego 2024 r.
Serdecznie gratulujemy!