Wizyta w pizzerii

Z okazji zbliżającego się „Dnia Dziecka” przedszkolaki z grupy 0C wybrały się do Pizzerii „Roma” w Osjakowie. Wycieczka ta, poza walorami smakowymi miała także wymiar edukacyjny. Podczas zajęć warsztatowych dzieci poznały zaplecze kuchenne i proces produkcji pizzy. Okazało się, iż przygotowanie pysznej chrupiącej pizzy z dodatkami jest procesem złożonym wymagającym czasu i organizacji. Niezbędnym jest przygotowanie zaczynu drożdżowego, czy pokrojenie składników. Dzieci opierając się na własnym dświadczeniu dostrzegły, iż wyrobienie ciasta i uformowanie pizzy wymaga sprawnej pracy dłoni i nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście zajęcia zakończyły się upieczeniem i degustacją pizzy własnego autorstwa. Również ci, którzy nie są smakoszami pizzy nie wyszli z pustymi brzuchami.
Dziękujemy bardzo za profesjonalną organizację warsztatów właścicielom Pizzerii „Roma”- pani Marioli i panu Sebastianowi Kubiak.
Pizza była przeeeepychota. Polecamy z całego serca.