Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa, ich potrzeby i zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw tych osób do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki. Nasza społeczność szkolna dołączyła do uczczenia tego wyjątkowego dnia. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki z najważniejszymi informacjami o osobach z zespołem Downa, przedszkolaki wykonały pracę plastyczną w postaci skarpet i obejrzały film edukacyjny. Ponadto wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali dzisiaj kolorowe skarpetki, by w ten sposób okazać szacunek i akceptację dla osób zmagających się z zespołem Downa.