Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach 5-8

#niezwyklamatematyka
Obchody rozpoczęły się zagadkami na lekcjach matematyki, które utrwalały nie tylko wiedzę z tabliczki mnożenia, ale także przypomniały uczniom cechy podzielności liczb.
Wiele działo się też na szkolnym korytarzu.
STACJE ZADANIOWE – z dużym zaangażowanie w rozwiązanie zadań włączyło się większość naszych uczniów. Ci którzy byli najszybsi otrzymali kubki, linijki i ołówki z tabliczką mnożenia.
MINI TEST NA CZAS – na stoisku ekspertów czekały wielobarwne karteczki z mini testami z tabliczki mnożenia. Nagrodą były słodkie certyfikaty dla wszystkich, którzy spróbowali sprawdzić jak szybko wykonają obliczenia tabliczki mnożenia nie tylko do 100, ale nawet to 500.
Nasza niezwykła drużyna uczniowska z klasy 8 poświęciła wiele czasu i serca, aby stworzyć grę, która nie tylko sprawdza znajomość tabliczki mnożenia, ale także rozbudza kreatywność i entuzjazm matematyczny! 🧠💡
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze święto nietypowe.