Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach 0-4

17 listopada 2023 r. uczniów klas 0-3 odwiedziła „SOWA MĄDRA GŁOWA” i pomogła im zmierzyć się z zagadkami, a także wręczyła każdemu dyplom z tabliczką mnożenia i odznakę. Zachęcała naszych najmłodszych uczniów do uczenia się tabliczki mnożenia.
Natomiast uczniowie klas 4A i 4B na lekcji matematyki zmierzyli się z łamigłówkami z tabliczki mnożenia.
Każdy uczeń mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia na stoisku ekspertów i otrzymać słodki certyfikat. Wyniki były imponujące, a rekord zaledwie 17 sekund należy do Kacpra Struzikowskiego i Leny Wojtyczki.
Oblegane były również stacje zadaniowe rozmieszczone na terenie szkoły. Było dużo biegania i liczenia z uśmiechem na twarzy. W tej konkurencji najlepsi byli Paulina Czyż, Ola Tokarek i Damian Synowiec, otrzymali kubki z tabliczką mnożenia. Natomiast 12 innych uczniów, którzy nieco dłużej, ale poprawnie wykonali zadanie uzyskali linijki i ołówki z tabliczką mnożenia.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania -uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dla wielu uczniów jest to wyzwanie, które można pokonać znajdując swój własny sposób. Dlatego też obok stoiska ekspertów stanęła tablica z pomysłami na poznawanie tabliczki mnożenia. Znalazły się na niej nie tylko karty pracy czy kolorowanki, ale również gry planszowe i karciane, strony www z grami oraz wierszyki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.