Sukcesy uczennic w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim

25 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej. Konkurs podzielony był na dwie części: „Julian Tuwim – Przyjaciel Dzieci” – ulubione wierszyki oraz „Nic dwa razy się nie zdarza” – Wisława Szymborska. Okazją do konkursu były doniosłe rocznice – 70. rocznica śmierci Juliana Tuwima oraz 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej.
Uczniowie recytowali utwory poetyckie w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3; 4-5; 6-8. Konkurs spotkał się z dużym odzewem, gdyż wzięło w nim udział prawie sześćdziesięcioro młodych artystów. Poziom był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszą wysokie lokaty naszych uczniów. Te z kolei prezentują się następująco:
1. miejsce w kategorii klas 1-3 – Nadia Niedźwiadek;
2. miejsce w kategorii klas 4-5 – Paulina Czyż;
3. miejsce w kategorii klas 4-5 – Martyna Czyż;
3. miejsce w kategorii klas 6-8 – Michalina Kędzior;
– wyróżnienie w kategorii klas 6-8 – Lena Osiewicz.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.