Ślubujemy…

W dniu 26 października 2023 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Do grona społeczności Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie dołączyło w tym roku szkolnym 36 pierwszoklasistów. W tym ważnym dniu pierwszakom towarzyszyli zaproszeni goście: p. Jarosław Trojan – Wójt Gminy Osjaków, p. Renata Kostrzycka – Zastępca Wójta Gminy Osjaków, p. Sylwia Walczak – Przewodnicząca Rady Gminy Osjaków, p. Elżbieta Muszyńska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Osjakowie, p. Mirosława Kłobus – Dyrektor GOK w Osjakowie, p. Barbara Domagała – Dyrektor GBP w Osjakowie, p. Ewa Wieczorek – Kierownik GOPS w Osjakowie, p. Klaudia Domagała – Przewodnicząca GKRPA w Osjakowie, p. Edyta Tokarek – Przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrektor naszej szkoły – p. Hanna Kołodziej oraz Wicedyrektor p. Katarzyna Wojcieszek, dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas drugich i klas trzecich wraz z wychowawcami, a także licznie zebrani rodzice naszych najmłodszych uczniów. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do przedstawienia programu artystycznego, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Szczególne uznanie wzbudziło brawurowe wykonanie hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Uczniowie zapewnili także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować szkolne wyzwania. Po zakończonej prezentacji pani dyrektor Hanna Kołodziej potwierdziła, iż wszystkie dzieci rewelacyjnie zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Nadszedł więc najważniejszy moment uroczystości czyli złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Hanna Kołodziej, a przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Domagała dokonał pasowania na koleżankę i kolegę. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Dopełnieniem uroczystości było przekazanie upominków przygotowanych przez rodziców. O pierwszoklasistach pamiętały również dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas drugich i trzecich, którzy również przygotowali podarunki dla swoich kolegów. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci oraz goście udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten wyjątkowy dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego wyjątkowego wydarzenia pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Anny Dolaty i p. Moniki Traczewskiej.