Rozstrzygnięcie gminnego etapu Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”

27 grudnia 2023 r. obyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”, w którym udział brały szkoły podstawowe z naszej gminy. Wcześniej przeprowadzony został etap szkolny konkursu, wzięło w nim udział 31 uczniów. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowali:
I grupa – przedszkola: Sonia Buczek, Adrianna Graczyk, Zuzanna Zając
II grupa – klasy 1-4: Jakub Kaszewski, Nadia Niedźwiadek, Amelia Niemczyńska, Magdalena Raczyńska i Tymon Owczarek
III grupa – klasy 5-8: Jagoda Adamiak, Zuzanna Myja, Magdalena Nowakowska, Filip Walkowiak i Jan Wróbel
Konkurs zorganizowano z inicjatywy Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem szczebla gminnego był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Osjakowie.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
I grupa – przedszkola: Sonia Buczek, Adrianna Graczyk, Zuzanna Zając
II grupa – klasy 1-4: Nadia Niedźwiadek, Amelia Niemczyńska, Magdalena Raczyńska
III grupa – klasy 5-8: Jagoda Adamiak, Magdalena Nowakowska
Gratulujemy!