Przedszkolaki w Kino-Teatrze „Syrena”

27 listopada 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się autokarem do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na sztukę teatralną pt. „Roszpunka”. Był to dla nich wyjątkowy dzień, ponieważ pierwszy raz jako zerówkowicze, mieli okazję wyjazdu, który miał na celu podniesienie kompetencji kulturalnych oraz uwrażliwienie na piękno. Uczestnictwo w spektaklach teatralnych dodatkowo rozwija wyobraźnię i empatię, gdyż mali widzowie mają okazję przeżywać razem z bohaterami różne sytuacje i podzielać ich uczucia. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Oglądane przez nich przedstawienie trzymało w napięciu, więc skupiało uwagę zerówkowiczów od samego początku do końca sztuki.