Przedstawienie jasełkowe

17 grudnia 2017r.  w naszej szkole na hali sportowej zostały wystawione Jasełka, aby w ten sposób przybliżyć zgromadzonym historię narodzin Chrystusa w betlejemskiej stajence i znaczenie tego wydarzenia dla całego świata. W przedstawieniu brali udział przede wszystkim uczniowie z klasy VIb, ale także z klasy VIa, VII oraz chór szkolny, który dostarczył wielu wzruszeń wykonując przepięknie pastorałki i kolędy.
Brawurowa gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła oklasków i ciepłych słów. Nie byłoby tego wspaniałego występu, gdyby nie zaangażowanie p. Barbary Pabisiak, p. Ewy Drewicz oraz p. Anety Pierzyny. Dzięki ich współdziałaniu, wzajemnej pomocy i wyrozumiałości mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach narodzin maleńkiej miłości, niezgłębionej tajemnicy, która przyniosła światu pokój, prawdę, nadzieję i miłość.
Życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców złożyła dyrektor szkoły – p. Hanna Kołodziej, Radna Powiatu Wieluńskiego – p. Grażyna Ryczyńska oraz Zastępca Wójta Gminy Osjaków – p. Renata Kostrzycka. Wśród obecnych gości była również p. Elżbieta Muszyńska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Osjakowie, p. Barbara Domagała – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, p. Mirosława Kłobus – p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie, p. Iwona Półgrabia, p. Urszula Barańska – przedstawiciele Rady Rodziców, ks. Marek Ptak – proboszcz parafii Osjaków, rodzice naszych uczniów oraz mieszkańcy gminy Osjaków.